piątek, 4 listopada 2011

Koraliki i szydełko

Wzór na płaski sznur turecki znalazłam przypadkiem na raverly. Wiedziałam, że da się ciekawe rzeczy wyszydełkować z koralików, ale jakoś sznury tureckie mi się nie podobają - ten jest o tyle ciekawy, że koralików w nim nie jest tak dużo. Na wypróbowanie nawlekłam koraliki na resztki muliny poniewierające się po moim pudełku z różnościami. Powstały dwie bransoletki, które cierpią na syndrom braku zapięcia - nie miałam zupełnie pomysłu jak je zakończyć, więc zawiązałam końce razem - mulina jest całkiem rozciągliwa, więc bransoletkę da się założyć, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie.


Widok bransoletek zainspirował moją ciotkę do oddania mi "niepotrzebnej" muliny. Od wczoraj mam sporą torebkę, którą nie wiem na co przeznaczyć. Wyszywanie mnie nie nęci - próbowałam i wiem, że to nie jest zabawa dla mnie.
Na początku myślałam, że by spróbować wypleść z niej makramę, ale mulina jest za cienka dla kogoś, kto nie potrafi porządnie sznurówek w trampkach zawiązać, nie wspominając już o bardziej ambitnym plątaniu sznurków. Pomysł był na dobrej drodze do stania się kompletną porażką do momentu, gdy pomyślałam o sznurku woskowanym, który kupiłam z zapomnianym już zamiarem, pocięłam i odłożyłam w zapomnienie. Ledwo starczyło, ale udało mi się wypleść prościutką makamową bransoletkę, która również cierpi na syndrom niezręcznego zapięcia, bo ucięłam sznurki za blisko robótki i oczywiście całość zaczęła się rozplątywać.

W czasie robienia sznurków tureckich przyszło mi do głowy, że właściwie cienki drucik nie będzie się dużo inaczej zachowywał przy szydełkowaniu jak nitka. Nie było najprawdziwsze założenie, ale doprowadziło mnie do czarnych koralików przerobionych prostym łąńcuszkiem na 0.3 mm posrebrzanym drucie.3 komentarze:

 1. Dziękuję za udział w moim Candy :))) Oj bransoletki wyglądają cudnie a ta czarna urzekła mnie :)) Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, pięknie u Ciebie, z przyjemnością zostaję!
  Dziękuję za udział w candy i życzę powodzenia!
  Pozdrowienia z Podbeskidzia:)
  BULMA

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się bransoletka w barwach szałwi.

  OdpowiedzUsuń